کفپوش بتنی پشت بام | علت استفاده از کفپوش پشت بام

کفپوش بتنی پشت بام

کفپوش بتنی پشت بام

کفپوش بتنی درواقع قطعه ای است پیش ساخته که دارای روکش بتنی می باشد . از کفپوش بتنی به دلیل استحکام بالای آن در بسیار از مناطق استفاده میشود . اما بیشترین کاربرد آن در کفپوش پیاده رو است . از کفپوش بتنی در پشت بام نیز استفاده می کنند . امروزه اکثر ساختمان ها بدون حیاط بوده و این امر باعث شده اکثر افراد پشت بام خود را به عنوان یک حیاط کوچک در نظر گرفته و آن را با انجام طراحی هایی خاص تبدیل به فضایی دلنشین کنند .

کفپوش از مهمترین مشخصه ها برای داشتن فضایی مرتب و زیبا است . برای پشت بام بهترین گزینه استفاده از کفپوش بتنی است . زیرا مشخصات و ویژگی های بتن باعث شده این کفپوش استحکام و مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط آب و هوایی و سرما داشته باشد . تراکم موجود در لایه بتن رویی کفپوش باعث عدم جذب آب به این پنل خواهد شد .

زمانی که جذب آب پایین باشد ،قطعا انجماد هم صورت نگرفته و ترک خوردگی و افت استحکام نخواهیم داشت . پشت بام قسمتی از ساختمان است که در معرض مستقیم بارش باران و برف و تابش خورشید است . کفپوش انتخابی شما باید با توجه به این شرایط باشد تا طول عمر مناسب را داشته باشد . با توجه مشکلاتی که در پشت بام وجود دارد مناسب ترین کفپوش ، کفپوش بتنی برای پشت بام است .

کفپوش پشت بام
طراحی پشت بام

کفپوش روف گاردن

روف گاردن نیز فضای بسیار مناسبی برای ساخت یک باغچه کوچک در منازل آپارتمانی است . میتوان از کفپوش بتنی برای روف گاردن ها نیز استفاده نمود . زیرا شرایط روف گاردن بسیار شبیه به شرایط پشت بام است . هر دو در فضایی باز و در معرض مشکلات ناشی از آب و هوا هستند . نیاز به وجود فضای سبز در مناطل آپارتمانی امروزه بسیار مشهود تر است . برای ایجاد فضایی خاص برای استراحت و گذراندن اوقات فرغت و مطالعه  میتوان از پشت بام و روف گاردن استفاده کرد .

اگر شما قصد ایجاد فضایی سبز را در پشت بام و روف گاردن خود دارید ، حتما باید در انتخاب کفپوش مناسب دقت خیلی بالایی داشته باشید . زیرا ایجاد یک باغچه بر روی سطح زمین خود کاری سخت و تحت شرایط خاصی صورت می گیرد . حال شما تصور کنید که این باغچه با تمام جزئیات بر روی پشت بام شما قرار است که اجرا شود .

در مرحله اول باید پشت بام شما توانایی تحمل وزن اضافی باغچه را داشته باشد . شما برای این منظور باید کفپوشی را انتخاب کنید که وزن پایین داشته باشد و باعث اضافه شدن وزن مازاد بر پشت بام شما نشود . همچنین باید ماندگاری و طول عمر آن را در نظر بگیرید. چون هزینه نگهداری از روف گاردن و پشت بام در دراز مدت برای شما سنگین خواهد شد اگر کفپوش مناسب انتخاب نکرده باشید .

اطلاعات بیشتر : کفپوش بتنی حیاط – مزایا و معایب

کفپوش پشت بام
فضای دلنشین پشت بام

مزیت های کفپوش بتنی

سرعت اجرای فوق العاده بالا: به خاطر شکل بلوکی که این کفپوش ها دارند نصب و چیدمان آنها کار بسیار ساده ای است .

طول عمر بالا و نگهداری آسان: بتن ماده ای سخت و با استحکام است و مدت بسیار زیادی میتواند در شرایط جوی دوام داشته باشد .

مقاومت بالا در مقابل خراشیدگی و اسیب های وارد شده از محیط: سختی و ضمخت بودن بتن از به وجود آمدن خط و خراش و آسیب دیدگی جلو گیری می کند.

تنوع رنگ و بافت: با اضافه کردن پیگمنت و یا رنگهای سطحی میتوان طیف و تنوع رنگ بسیاری در کفپوش بتنی پشت بام ایجاد کرد .

مقاومت بالا در برابر حریق: بتن در برابر حرارت بسیار مقاوم بوده و مانع گسترش اتش خواهد شد .

هزینه پایین بازسازی: هزینه بازسازی و تعمیر کفپوش بتنی پشت بام بسیار پایین است .

سازگار بودن با محیط زیست: ماده بتن به طبیعت و محیط زیست آسیبی واردا نمیکند و عموما از موادی تشکیل شده که در طبیعت وجود دارند .

ایجاد کفپوش یک دست و منسجم: با استفاده از بتن میتوان کفپوشی یک دست و منسجم ایجاد کنید .

تغییر رنگ دلخواه به شکل های مات و براق: شما میتوانید علاوه بر انتخاب رنگ مختلف ، مات و یا براق بودن را نیز انتخاب کنبد .

قیمت پایین و به صرفه: قیمت کفپوش بتنی پشت بام بسیار اقتصادی و به صرفه است .

برای اطلاع از قیمت کفپوش بتنی اینجا کلیک کنید.

کفپوش بتنی پشت بام
استفاده از کفپوش بتنی در پشت بام

انواع کفپوش بتنی پشت بام

پرسی

کفپوش های بتنی پرسی تنها در روش ساخت متفاوت هستند . این کفپوش ها به روش پرسی و با دستگاه خاصی متراکم شده و به شکل کفپوش مربعی یا مستطیل تولید میشوند .

ویبره ای

این نوع کفپوش یکی از ارزانترین نوع کفپوش بتنی است . تفاوت آن با دیگر انواع کفپوش بتنی در نحوه ساخت و تولید است . این کفپوش به روش ویبره و با دستگاهی خاص آب میان بافتی آن از بین رفته و به کفپوشی محکم و مقاوم تبدیل می شود.

شیار دار

این کفپوش به دلیل اشکال مختلف و داشتن موج هایی به شکل فرو رفتگی و برامدگی در سطح خود به عنوان کفپوش شیار دار معرفی شده است . طرح و نقش های بسیار مختلف . زیبایی میتوان در این نوع کفپوش ایجاد کرد .

رنگی و طرح دار

کفپوش بتنی پشت بام رنگی و طرح دار نیز در دسته بندی کفپوش های بتنی وجود دارد . این نوع کفپوش ها با استفاده از پیگمنت ها به صورت عمقی رنگ آمیزی میشوند . به دلیل اینکه رنگ استفاده شده در آنها عمقی می باشد ،تغییر رنگ در اثر فرسایش و یا تابش خورشید نخواهند داشت .

مطالعه بیشتر : نکات مهم در اجرای کفپوش بتنی 

ابعاد مناسب کفپوش پشت بام چقدر است؟

ابعاد مختلفی از این کفپوش ها وجود دارند .ابعاد موجود در موزاییک های کفپوش پشت بام 40*40 یا 30*30 می باشد . اما میتوان این ابعاد را سفارشی سازی کرد و طبق سفارش مشتری ابعاد را بزرگتر یا کوچکتر نمود. اما پیشنهاد می شود که از ابعاد استاندارد استفاده کنید تامشکلاتی در زمان اجرا برخورد نکنید.

کفپوش بتنی پشت بام | بتن اکسپوز

بتن یکی از مصالح پر کاربرد در ساخت و ساز است. مزیت ها و ویژگی هایی که بتن به همراه خود دارد آن را به اصلی ترین جزء در ساخت یک ساختمالن تبدیل کرده است . با پیشرفت هایی که در صنعت ساخت و ساز به وجود آمده ، مهندسان توانسته ان که پنل های پیش ساخته بتنی به نام بتن اکسپوز را تولید کنند.

تقریبا 80 درصد ترکیبات بتن اکسپوز دقیقا مانند بتن است . تفاوتی که در مواد اولیه دارند در مواد افزودنی وروان کننده ها است. بتن اکسپوز در اکثر قسمت ها مانند نمای داخلی ، نمای خارجی ،کفپوش داخلی ، کفپوش حیاط و حتی کفپوش پشت بام نیز کاربرد دارد.

از بتن اکسپوز در ساخت پله نیز استفاده می کنند . اجرای بتن اکسپوز کف دقیقا مانند دیگر کفپوش ها است و با استفاده از ملات نصب خواهد شد. ابعاد آن می تواند با توجه به نیاز مشتری تغییر کند . مقاومت و استحکام بتن اکسپوز بسیار بالا بوده و در برابر شرایط جوی بسیار مقاوم است.

ویژگی های مهم بتن اکسپوز کف
  1. مقاومت بالا در برابر ضربه
  2. استحکام بالا در برابر سایش
  3. مقاومت بالا در برابر سکشت و ترک خوردگی
  4. مقاوم در برابر سرما و انجماد
  5. ابعاد دلخواه مشتری

قیمت کفپوش بتنی پشت بام

قیمت کفپوش های بتنی به موارد زیادی بستگی دارد . از این موارد میتوان به ابعاد، مواد اولیه، ضخامت، لعاب دار بودن سطح رویی و … اشاره کرد. به صورت کلی بازه قیمتی کفپوش بتنی پشت بام رقمی بین 35 هزار تومان تا 250 هزار تومان است. ابعاد بزرگتر قیمت بالاتری دارد زیرا تولید در ابعاد بزرگتر کار دشوار تری است و مقاوم سازی بتن برای شسایز های بزرگتر دردسر های مخصوص به خود را دارد.

در هر صورت برای کفپوش پشت بام باید از جنس مرغوب استفاده کنید. اگر کمی هزینه بیشتر در این زمینه انجام دهید به نفع خودتان عمل کرده اید زیرا در دراز مدت هزینه‌های تعمیر و بازسازی را از مخارج خود کم کرده اید. ضخامت نیز در قیمت کفپوش بتنی تاثیر گذار خواهد بود. هرچه ضخامت بتن ها بیشتر باشد هزینه مواد اولیه بیشتر ی خواهد داشت.

موزاییک های بتنی را می توان با استفاده از لعاب در سطح رویی، تبدیل به کفپوش های رنگی بسیار زیبایی کرد. اما قطعا همین لعابدار بودن و نبودن سطح رویی کفپوش در قیمت نهایی نوسان ایجاد خواهد کرد. در نهایت شما به عنوان خریدار باید به مزیت هایی که بعد از خرید و نصب به آن دسترسی پیدا می‌کنید توجه داشه باشید. قطعا قیمت و موارد مالی از ارزش بالایی برخوردار  است. اما توصیه‌ای که به خریداران می‌شود این است که کیفیت را فدای قیمت و هزینه های مالی نکنید.

ترکیب چمن مصنوعی با کفپوش بتنی

یکی از ترکیب های زیبا که میتوان در روف گاردن ها و پشت بام ها استفاده کرد، ترکیب کفپوش بتنی با چمن مصنوعی است. استفاده از چمن مصنوعی در کنار بتن باعث می‌شود سختی و سفتی بتن کمی قابل تحمل تر باشد. همچنین این ترکیب زیبایی بسیار خاصی به فضای شما می بخشد. علاوه بر این نگهداری چمن مصنوعی اصلا کار سختی نیست و بعد از اجرا دیگر نیاز به آبیاری یا عمل خاص دیگه ای ندارد. توجه کنید که از چمن های پرپشت تر استفاده کنید، چون طول عمر بالاتری دارد.

از مزایای چمن مصنوعی میتوان به این مورد اشاره کرد که طول عمر ایزوگام پشت بام را افزایش می دهد. در موقع نصب چمن مصنوعی دقت کنید که حتما لبه های آن به شکل محکم به لایه زیرین متصل شود که با رفت و آمد و یا با وزش باد ازجای خود کنده نشود و باعث آسیب به دکوراسیون شما نشود.

به صورت کلی با استفاده چمن مصنوعی شما می‌توانید باغچه زیبایی را ساخته و از منظره پشت بام خود لذت ببرید. شرایط نگهداری چمن مصنوعی خیلی ساده و راحت است. شما با استفاده از دستگاه واترجت می‌توانید تمیز کاری چمن را انجام دهید. این دستکاه نه تنها برای تمیز کردن چمن، بلکه برای تمیزکاری کفپوش بتنی نیز کاربرد دارد.

به بای ناب بپیوندید

حتماً با کسب‌وکار اینترنتی آشنایی دارید، این نوع کسب کارعلاوه بر صرف زمان کمتر، صرفه‌جویی در هزینه، امکان مقایسه و انتخاب بهتر، تنوع محصولات و پیدا کردن سریع محصولات و… باعث رشد کسب‌وکار شما نیز می‌شود. اگر شما بخواهید در شهر خودتان تبلیغ انجام دهید، برعلاوه هزینه سنگین بیلبورد و زمان کم برای تب لغات و محدودیت، به رشد کسب‌وکار شما کمکی نخواهد کرد.

با راه‌اندازی فروشگاه‌های اینترنتی شما مشتری بیشتری جذب می‌کنید،24 ساعته باز هستید، امکان راحت خرید و از ویژگی فروش بر مبنای تقاضا بهره‌مند می‌شوید.

تیم بای ناب با پشتیبانی حرفه ای و مجرب این امکان را برای شما فراهم کرده تا فروش در محصولات و مجریان محصولات بتنی به شما کمک کنند که درامد و رشد کسب و کار خود همراه شوید. شما می توانید با ثبت فروشگاه به صورت رایگان در سایت بای ناب، اقدام به فروش محصولات بتنی کنید. اقدام به ثبت فروشگاه. در صورت بروز مشکل با پشتیبانی تماس بگیرید و فروشگاهتان را در کمترین زمان بسازید.


سخن آخر

همیشه برای تمام انسان ها زیبایی و داشتن محیطی آراسته و منظم آرامش بخش بوده . داشتن یک گلخانه  و یا یک باغچه کوچک میتواند بسیار کمک کننده در زیبایی منزل شما باشد . با تغییراتی که در سبک زندگی بشتر اتفاق افتاده داشتن حیاط های بزرگ به سبک خانه های قدیمی دیگر امکان پذیر نیست . شما میتوانید با استفاده از فضاهای دیگر منزلتان این زیبایی را به خود هدیه دهید .

یکی از فضاهای بسیار مناسب برای جایگزین کردن حیاط ، پشت بام شما است . میتوانید به راحتی و صرف کردن اندکی هزینه پشت بام تان را به زیباترین منظره تبدیل کنید . توجه داشته باشید که از مصالح متناسب و مرغوب استفاده کنید .در این مقاله سعی کردیم که اطلاعات کاملی از کفپوش بتنی پشت بام را در اختیارتان قرار دهیم .


مقالات پیشنهادی :

موزاییک پشت بام – مزایا و معایب

کفپوش بتنی چیست ؟ نکات مهم در باره کفپوش بتنی

این نوشته در بلاگ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *