سینک بتنی|روشویی بتنی

سینک بتنی

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

سینک بتنی

بتن ماده‌ای است که در تمام مراحل ساخت یک بنا کاربرد دارد. زیبایی و استحکام این ماده باعث شده که در علاوه بر قسمت‌های پایه ساختمان، در نما و دیگر اجزای آن نیز به کار گرفته شود. امروزه از بتن به‌عنوان سینک و روشویی نیز استفاده می‌کنند. بتن ماده‌ای شکل‌پذیر است و با قالب‌سازی می‌توان آن را به اشکال مختلف درآورد.

سینک بتنی مارپیچ
سینک بتنی مارپیچ

سینک بتنی جایگزین مناسبی است؟

شاید استفاده از سینک بتنی باسلیقه تمام افراد هماهنگ نباشد، اما به کارگیری سینک بتنی باعث متمایز بودن دکوراسیون شما با دیگران خواهد شد. بتن ماده‌ای مستحکم با طول عمر بالا است و از مجاورت با آب آسیبی به آن وارد نمی‌شود. درواقع بتن ماده کاملاً مناسبی برای روشویی بتنی است. از روشویی بتنی می‌توانید در آشپزخانه، حمام، دستشویی و توالت و … استفاده کنید و هماهنگی خاصی را برای دکوراسیون منزل خود ایجاد کنید.

این نکته را فراموش نکنید که بتن را می‌توان در ابعاد مختلف و رنگ‌های گوناگون تولید کرد. پس فکر نکنید که شما با انتخاب سینک بتنی طیف طرح‌های محدودی خواهید داشت! سینک بتنی زیبایی فوق‌العاده‌ای را به محیط خانه شما می‌بخشد. ازنظر مزایا، سینک‌های با جنس بتن به‌موازات با سینک‌های سنگی برابری می‌کنند. حتی در برخی از مقایسه‌ها سینک بتنی از روشویی‌های سنگی عملکرد بهتری داشته‌اند.

برای مثال در هر فرم و ابعادی را می‌توان به‌راحتی و بدون دردسر با استفاده از بتن ایجاد کرد. بافت بتن را می‌توانید طبق درخواست خودتان در زمان سفارش تغیر دهید. نکته مهم اینجاست که بتن را می‌توان بازیافت کرد و هیچ ضرری برای محیط‌زیست ندارد. حتی از سینک‌های بتنی به‌عنوان دکور نیز استفاده می‌شود.

روشویی بتنی
روشویی بتنی

مزیت‌های روشویی بتنی

  • خاص و متفاوت بودن: با استفاده از سینک بتنی شما آشپزخانه‌ای با طراحی خاص خواهید داشت.
  • ابعاد مختلف: چون بتن قابلیت قالب‌سازی دارد، امکان تولید به هر ابعاد و شکلی را به تولیدکنندگان می‌دهد.
  • رنگ‌بندی متنوع: با استفاده از پیگمنت های رنگی می‌توان رنگ‌های خاص و درجه‌یکی را تولید کرد.
  • دوام و طول عمر بالا: ذرات بتن بسیار متراکم شده و جذب آب در آن اتفاق نمی‌افتد، به همین دلیل طول عمر بالایی دارند.
  • استحکام در برابر ضربه: استقامت بتن در فشار و ضربه بسیار بالا است.
  • قابل بازیافت: مواد بتنی را می‌توان به‌طور کامل بازیافت کرد و این ماده هیچ آسیبی به محیط‌زیست نمی‌رساند
  • هماهنگی با نما: رنگ طوسی از دسته رنگ‌های خنثی است و به‌راحتی با فضای اطراف هماهنگ شده و منظره زیبایی را می‌سازد. شما به‌راحتی می‌توانید با هر رنگ و طرحی، رنگ بتن را ترکیب کنید.
روشویی مستطیل
روشویی مستطیل

معایب سینک بتنی

اولین نکته این است که نصب و اجرا سینک بتنی کار هر شخص مبتدی نیست. باری نصب سینک بتنی حتماً باید از نصاب حرفه‌ای استفاده کنید. نکته بعدی این‌که سطح بتن بعد از مدتی متخلخل شده و باید به‌طور منظم واکس‌زده شود تا از این امر جلوگیری شود. بتن متریالی سرد است و شاید با تمامی سلیقه‌ها و رنگ‌های مدنظر مشتری همخوانی نداشته باشد. و آخرین نکته این‌که بتن یک متریال با سطح زیر است و حتی با صیقل زدن بازهم این زبری را تا حدودی به همراه دارد.

سینک بتنی | روشویی بتنی
سینک بتنی | روشویی بتنی

مقالات پیشنهادی:

کفپوش بتنی داخلی 

قیمت کفپوش بتنی 

این نوشته در بلاگ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *