قیمت موزائیک پلیمری | نصب موزائیک پلیمری

موزاییک پلیمری

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

زمان خرید هر وسیله ای، قیمت یکی از اصلی ترین ویژگی ها است که به طور دقیق مورد بررسی قرار می‌گیرد. در ادامه این مقاله سعی کردیم که قیمت موزاییک پلیمری را با تفکیک عوامل تاثیر گذار بر قیمت این موزاییک شرح دهیم. با مطالعه این مقاله شما به یک دیدگاه کلی در رابطه با مزیت های موزاییک پلیمری خواهید رسید و در نهایت می‌توانید برای خرید موزاییک پلیمری تصمیم بهتری بگیرید.

آپدیت قیمت موزاییک پلیمری تیرماه 1401

قیمت موزاییک پلیمری با توجه به ابعاد، رنگ ، اندازه و شرکت تولید کننده متفاوت خواهد بود. هر تولید کننده با توجه به کیفیت مواد اولیه مصرفی قیمت نهایی خود را برای موزاییک پلیمری تعیین میکند. مواد اولیه ساخت موزاییک پلیمری : سیمان ، ماسه ، روان کننده های بتنی ، آب ، رنگهای معدنی برپایه اکسید آهن و … است .

ابعاد تولید موزائیک پلیمری 40×40 ، 50×50 ، 40×60 ، 45×45 ،60×30 می باشد . در هنگام خرید و سفارش شما باید نیازسنجی دقیق از پروژه خود انجام دهید . سپس طبق نیاز خود موزاییک سفارش دهید . این نکته بسیار مهم است که شما طبق نیازتان خرید کنید نه بر اساس میزان قیمت یک کالا .

قیمت موزائیک پلیمری در نهایت بر طبق انتخابات مشتری محاسبه می شود . ابعاد ، رنگ ، مرغوب بودن مواد اولیه مواردی هستند که تاثیر مستقیم بر قیمت موزاییک دارند. محصولات پلیمری در بازه قیمت 40.000 تا 90.000 تومان است . این نوسان در قیمت موزاییک پلیمری به دلیل مشخصاتی است که در زمان سفارش،مشتری مشخص می کند.

قیمت موزاییک صنعتی | پلیمری
قیمت موزاییک صنعتی | پلیمری 
 • بازه قیمت موزائیک پلیمری در ابعاد 40 *40، برای هر متر مربع از 50.000 تومان تا 75.000 تومان است.
 • بازه قیمت موزائیک پلیمری در ابعاد 50 *50، برای هر متر مربع از 60.000 تومان تا 85.000 تومان است.
 • بازه قیمت موزائیک پلیمری در ابعاد 60 *60، برای هر متر از 75.000 تومان تا 95.000 تومان است.

علت افزایش قیمت در ابعاد بزرگتر به دلیل افزودن الیاف به مواد اولیه می‌باشد. الیاف به استقامت واستحکام بتن کمک کرده و باعث میشود که ذرات بتن با تراکم بیشتری کنار یکدیگر قرار بگیرند. موزائیک پلیمری مناسب برای پیاده روها ، حیاط و محوطه ها ، پارک و بوستان ها و … است . ازویژگی های مهم این موزاییک میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. مقاومت فوق العاده در برابر سرما و انجماد
 2. میزان جذب آب بسیار پایین
 3. سهولت در اجرا به دلیلی چسبندگی سریع به ملات
 4. مقاومت سایشی بسیار بالا
 5. و …
موزاییک پلیمری ساده
موزاییک پلیمری ساده

چرا از موزائیک پلیمری استفاده کنیم ؟

از قدیم تا به امروز توجه به زیبایی و ظاهر آراسته در تمام زمینه ها برای بشر امری مهم بوده است . چند دهه پیش سنگ فرش ها برای ایجاد پیاده روها و مسیر عبور و تردد استفاده می شدند . به مرور از ترکیب بتن و سیمان و ماسه و قالب سازی این مواد ، موزائیک ها ساخته شدند .

در ابتدا استحکام و مقاومت موزائیک ها بسیار پایین بود . همچنین سازندگان سعی در ایجاد طرح و نقش بر سطح لایه رویین موزائیک داشتند . در نهایت با تلاش تولید کنندگان و تلفیق علم و تکنولوژی موزائیک های پلیمری ساخته شدند . این موزائیک ها بسیار مقام تر و با استحکام تر از نسل اول موزائیک ها هستند .

تنوع در طرح  و رنگ موزائیک پلیمری باعث شده تا نیاز هر نوع مشتری با هر سلیقه ای را پاسخ دهد . همچنین علاوه بر این باعث زیبا شدن فضاهای عمومی و بوستان ها ، زیبا شدن چهره شهر ها و همچنین باعث دلنشین شدن فضای حیاط خانه و محوطه ها شده است . قیمت موزاییک پلیمری با توجه به مشخصات انتخابی از سمت مشتری دچار نوسان خواهد شد .

ساختار موزاییک پلیمری

موزائیک پلیمری درواقع یک نوع سنگ مصنوعی است که با ترکیب پلیمر ، تحول بزرگی را در صنعت موازییک سازی ایجاد کرده است . فرایند ترکیب پلیمر با سیمان باعث ایجاد واکنش های شیمیایی میشود . این واکنش ها سیمان را تبدیل به ماده ای میکنند که دو برابر بتن استحکام و مقاومت دارد .

موزاییک پلیمری به دلیل ساختار و مواد اولیه که در ساخت آن استفاده شده است مقاومت بسیار بالایی در برابر انجماد دارد . اینن موزائیک میتواند حتی دمای 50 درجه زیر صفر را تحمل کند . استحکام و چسبندگی بین مواد سازنده موزاییک پلیمری بسیار قوی است و این به دلیل وجود فوق روان کننده ها و ترکیبات شیمیایی در ساخت این موزائیک است .

چسبندگی فوق العاده بین اجزا موزائیک و تراکم بسیار بالا‌ی آن باعث شده که جذب آب در موزائیک پلیمری به عددی کمتر از 3 درصد برسد . این مزیت ها محبوبیت موازئیک پلیمری را در بین ساختمان سازان و معماران چند برابر کرده است . قطعا نباید کیفیت را فدای قیمت کنیم . قیمت موزاییک پلیمری نسبت به مزیت های آن بسیار مناسب است .

موزاییک صنعتی | موزائیک پلیمری
موزاییک صنعتی | موزائیک صنعتی

ظاهر و زیبایی موزاییک پلیمری

اولین مشخصه در ظاهر موزاییک پلیمری تنوع رنگ بالای آن است . این مشخصه بسیار مورد توجه قرار گرفته و با داشتن چندین رنگ مختلف طراحان با دست بازتری چیدمان موزائیک را انجام می دهند . این تنوع رنگی وام گرفته شده از رنگدانه های شیمیایی است که در ساختار موزائیک پلیمری استفاده می شود .

رنگدانه یا به اصطلاح پیگمنت ها طیف رنگی مختلفی دارند . مثل : زرد ، مشکی ، سفید ، اکسید کروم ، قهوه ای . علاوه بر رنگ ظاهر موزائیک های پلیمری قابلیت قالب سازی را دارد و طرح و نقش مختلفی را در سطح این موزاییک میتوان طراحی کرد . به همین دلیل است که استفاده های بسیاری از موزاییک پلیمری در تمام پروژه های مسکونی ، تجاری ، صنعتی و … می شود .

قیمت موزاییک پلیمری با توجه به این ویژگی های خاص آن مشخص شده است . متخصصان این حوزه سعی بر این دارند که محصولی بی نقص و کاربردی تولید کنند . شما میتوانید با توجه به نیاز پروژه و ساختمان خود از این موزائیک در کفپوش های حیاط و محوطه های باز استفاده کنید .

طریقه نصب موزائیک پلیمری

اولین مرحله در نصب موازییک پلیمری زیر سازی است . با استفاده از ملات نیمه خشک یک لایه با ضخامت مناسب بر روی سطح مورد نظر ایجاد می شود . سپس شیب مورد نظر با توجه به شرایط محیط ایجاد میشود . سپس یک لایه از دوغاب (ترکیب از پودر سنگ و سیمان) به ضخامت دو تا پنج میلیمتر را بر سطح ملات خشک ایجاد می کینم .

اینک زیرسازی آماده است و فقط باید موزائیک های پلیمری خود را به ترتیب و چیدمان دلخواه بر روی سطح زیرسازی شده قرار دهید . در نهایت شما برای محاسبه هزینه کلی باید هزینه زیر سازی را علاوه بر قیمت موزاییک پلیمری در نظر داشته باشید . یک نکته مهم این است که اگر موزائیک خوبی تهیه کنید اما زیر برای زیر سازی و نصب آن از مصالح مرغوب استفاده نکنید درواقع کیفیت کار خود را به شدت پایین خواهید آورد .

پس حتما برای انجام زیرسازی و نصب انواع موزائیک مصالح مرغوب و درجه یک استفاده کنید . زیرا با این کار دوام و استحکام پروژه خود را به طور چشم گیری بالا خواهید برد . امیدواریم که این مقاله به شما در انتخاب صحیح موزاییک پلیمری کمک کرده باشد .

قیمت موزاییک پلیمری

قیمت های متفاوتی برای موزاییک پلیمری در بازرا موجود است. بازه قیمت این موزاییک از هر متر مربع 40.000 تومان تا 90.000 تومان نوسان دارد و این نوسانات به دلایلی غیر از کیفیت محصول بستگی دارد.

رنگ، طرح، ابعاد، نوع کاربری (مورد استفاده در فضای بیرون یا داخل)، تمام این موارد در اصل قیمت موزاییک پلیمری تاثیر دارند. مواد اولیه ساخت موازییک پلیمری ، بتن و پلیمر می باشد که به راحتی در کشور در دسترس تولید کنندگان می باشد.

به همین علت قیمت مناسب و مقرون به صرفه ای دارد. شما میتوانید با خرید انبوه از تولید کنندگان نیز تخفیفات زیادی را دریافت کنید. بهترین و قابل اطمینان ترین راه برای خرید موزاییک پلیمری نیز متصل شدن به تولید کننده اصلی است.

با این کار شما از کیفیت موزاییک دریافتی اطمینان بیشتری خواهید داشت و همچنین از نظر اقتصادی نیز میتوانید با خیال راحت ارزان ترین قیمت موزاییک پلیمری را دریافت کنید.

موزاییک پلیمری
موزائیک پلیمری شش ضلعی

چگونه موازییک پلیمری ارزان بخریم؟

همان طور که قبلا گفتیم یکی از راه های خرید موزاییک پلیمری ارزان، پیدا کردن تولید کننده اصلی و خرید از آنها است. با این روش شما واسطه ها را حذف کرده و مستقیما با تولید کننده در ارتباط خواهید بود و می توانید با خرید های بیشتر شامل تخفیفات هم بشوید.

راه دیگر خرید موزاییک پلیمری ارزان استفاده از موزاییک های درجه دو یا سه می باشد. مشخص است که کیفیت موزاییک پلیمری درجه یک را نخواهند داشت اما قیمت پایین تری دارند.

شما باید با توجه به نوع نیاز خود تصمیم به خرید بگیرید، مثلا اگر از موزاییک پلیمری برای پارکینگ استفاده می کنید حتما باید از نوع درجه یک آن استفاده کنید. زیرا موزاییک باید به قدری با کیفیت باشد که توانایی تحمل وزن ماشن‌آلات را داشته باشد.

موزاییک پلیمری طرح چوب

استفاده از چوب در زیباسازی فضا تاثیر زیادی داشته وباعث می‌شود فضا حس طبیعی بودن به مخاطب القا کند. اما معمولا استفاده از چوب هم پر هزینه است و هم چوب ها به دلیل جذب آبی که دارند بعد از مدتی دچار اسیب شده و قابل استفاده نیستند. معمولا چوب متریالی آسیب پذیر است و به ندرت در مکان هایی با شرایط خاص استفاده می‌شود. راه های جایگزین برای چوب وجود دارد که دقیقا شبیه به چوب طبیعی هستند.

موزاییک های پلیمری طرح چوب یکی از جایگزین های عالی برای چوب طبیعی است. تولید موزاییک های طرح چوب پلیمری در ابعاد مختلف مثل 40*40، 50*50،30*60 و … انجام می‌شود. از مواد موزاییک پلیمری به شکل دورباغچه ای طرح چوب نیز تولید می‌شود شکل زیبایی به باغچه ها می‌بخشد و طول عمر بسیار بالاتری دارد. جذب آب پایین موزاییک پلیمری به عمر مفید آن بسیار کمک می‌کند.

قیمت موزاییک های پلیمری طرح چوب مقرون به صرفه بوده و نسبت به چوب طبیعی اصلا قابل به مقایسه نیست. قیمت موزاییک پلیمری طرح چوب در ابعاد 50*50 هر متر مربع 55 هزارتومان است. موزاییک های پلیمری با توجه با ساختاری که دارند، ماندگاری و طول عمر بسیار زیادی دارند و با خرید این نوع موزاییک شما یک سرمایه گذاری بلند مدت انجام داده اید.

موزاییک طرح چوب
موزاییک طرح چوب

ابعاد موزاییک پلیمری

موزاییک پلیمری تقریبا برای تمامی محیط های بیرونی  از قبیل پیاده رو، حیاط، ویلا، پارک وتمامی مناطقی که آب و هوای سرد دارند مناسب است. موزاییک پلیمیری تشکلی شده از : ماسه دوبار شور، الیاف پ پ ، آب، سیمان، رنگهای معدنی بر پایه اکسید آهن و … می‌باشد.

از ویژگی های مهم این موزاییک می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مقاومت بسیار بالا در برابر یخ زدن
 •  مقاومت خمشی بالا
 •   مقاومت سایشی بالا
 • میزان جذب آب بسیار پایین
 • تنوع در رنگ
 •  استفاده از رنگدانه های Anti uv
 •  ابعاد تولید 40×40 – 50×50 – 40×60 – 45×45 -60×30

موزاییک پلیمری، یکی از موزاییک هایی است که در ابعاد مختلف و طرح های بسیار زیبا و متنوع تولید می‌شود.

موزاییک پلیمری حیاط
موزاییک پلیمری حیاط

بتن پلیمری چیست

یکی از پرکاربردترین مصالح در ساخت و ساز، بتن می‌باشد. در سال‌های 1950 برای برطرف کردن مشکلاتی مثل یخ‌زدگی، ترک خوردن و … از مواد پلیمری در ترکیبات بتن استفاده شد. پلیمر باعث افزایش استحکام بتن و جذب آب پایین در بتن و درنهایت باعث عدم یخ‌زدگی بتن می‌شود. به ط.ر کلی افزودن پلیمر به ترکیبات بتن، عملکرد این متریال را چندید برابر بهبود بخشید.

بتن پلیمری ازنظر حالت مواد سازنده به دو نوع بتن پلیمری حالت جامد و بتن پلیمری حالت غیر جامد تقسیم‌بندی شده‌اند.

بتن‌های پليمري حالت‌جامد

بتن‌های پلیمری وزن بسیار به پایینی دارند. مقاومت بسیار بالا در برابر شرایط جوی مختلف از خود نشان می‌دهند و از تحمل وزن بالا و قابل‌توجهی برخوردار هستند. به این نوع بتن پلیمری، کامپوزیت پلیمری نیز گفته می‌شود.

از کاربردهای بتن پلیمری جامد میمون موارد زیر را نام برد:

 • پروژه‌هایی که نیاز به نصب رادار دارند
 • ساخت ماهواره‌ها
 • آنتن‌ها بزرگ
 • در پروژه‌های ساختمانی که کنترل کیفیت اهمیت ویژه‌ای دار
 • در پروژه‌هایی که ساختمان در معرض موارد خوردندِ قرار دارد
بتن پلیمری
بتن پلیمری

بتن‌های پليمري حالت غير جامد

تقریباً حدود 95 درصد بتن‌های پلیمری غیر جامد از پرکننده‌های معدنی و آلی تشکیل‌شده است؛ و چیزی حدود 5 تا 20 درصد ترکیبات این مواد بایندر است. موادی که عمل اتصال و نگه‌دارندگی بتن را انجام می‌دهد بایندر نام دارد. ماده‌ای شبیه به محلول مونومر که بعد از فرایند پلیمریزاسیون بتن را نگه می‌دارد.

بتن‌های پلیمری بسیار مستحکم‌تر از بتن‌های سیمانی هستند. وجود بایندر و با اضافه کردن افزودنی‌های مناسب، تعداد زیادی از بتن‌های پلیمری با ویژگی‌های تزیینی، الکتریکی، مکانیکی، فیزیکی و … تولید کرد. در بتن‌های سیمانی این تنوع وجود ندارد. سه نوع اصلی و پرطرفدار در بتن پلیمری: اپوکسی، پلی‌استر و پلی یورتان است.

انواع بتن‌های جامد که بر اساس فرایند پلیمریزاسیون تولید می‌شوند به شرح زیر است:

 • بتن‌های باردار شده از طریق پلیمر: این بتن‌ها توسط یک سیستم مونومری باردار می‌شود و آماده واکنش است که در محل موردنیاز نیز پلیمریزه می‌شود.
 • بتن‌های پلیمر – سیمان:  این بتن‌ها شامل یک مونومر هستند که به مخلوط آبی بتن تازه اضافه می‌کنند و بعدازآن در محل پلیمریزه می‌شوند.
 • بتن‌های پلیمری:pc این بتن‌ها از مخلوطی از سنگریزه و مواد پرکننده در مونومرها تشکیل می‌ شوند و بعد در محل پلیمریزه خواهند شد.
اشکال مختلف بتن پلیمری
اشکال مختلف بتن پلیمری

مقالات پیشنهادی:

موزاییک پلیمری چیست و چه کاربردی دارد؟

ارزان ترین موزاییک ها 

موزاییک چیست ؟ مزایا و معایب موزاییک؟

بهترین موزاییک برای حیاط کدام است ؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *