قیمت موزاییک حیاط | انواع قیمت موزاییک حیاط | بررسی قیمت موزائیک حیاط

قیمت موزاییک حیاط

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

موزاییک های حیاطی در چند مدل متفاوت برای مصارف مختلف تولید می شوند. سایز و ابعاد این موزاییک ها بسته به نوع سفارش مشتری متفاوت است. قیمت موزائیک حیاط وابستگی شدید به مشخصات آن دارد.

موزاییک حیاط سیمانی

این موزاییک به دلیل سطح صاف که در ساختار خود دارد مناسب برای محیط های سربسته است. موزاییک سیمانی مقاوم در برابر انجماد و ضربه هستند. ضخامت این نوع از موزائیک 4 الی 5 سانتی متر است. با استفاده از دو نوع سیمان سفید و سیمان سیاه ساخته می شود. در سطح خارج موزائیک سیمانی هیچ نوع سنگدانه و شیار وجود ندارد و سطح آن صاف و ساده است. با توجه به نوع ساخت و نوع مواد اولیه تولید کننده، قیمت موزائیک حیاط سیمانی مشخص می شود. ابعاد در موزاییک حیاط مختلف و متنوع است؛ اما به طور معمول در ابعاد 40*40 و 30 *30 اجرا می شود.

ابعاد و رنگ موزاییک سیمانی با توجه به درخواست مشتری، سفارشی تولید خواهد شد. شما با توجه به نوع کاربرد و محیط ساختمان خود می توانید در هر رنگ و ابعادی مشخص شده ای، سفارش موزائیک سیمانی را ثبت کنید. قیمت موزائیک حیاط سیمانی مقرون به صرفه و اقتصادی است.


لیست موزاییک های موجود از تولیدکنندگان سراسر کشور: اینجا کلیک کنید


قیمت موزاییک حیاطی
قیمت موزاییک حیاط | موزائیک حیاط

موزائیک حیاط گرانیتی

نوع دیگر موزاییک هایی که در اجرا پروژه های کف پوشی حیاط استفاده می شوند، موزاییک گرانیتی است. در ساختار این نوع موزاییک از شن های ریز و درشت استفاده شده است. همچنین برای رنگ زمینه این محصول از سیمان سفید، قرمز، لیمویی و … استفاده شده است. ظاهر این موزاییک ها با توجه به سفارش مشتری قابل تغییر است. یعنی میتوان در ساخت آن فقط از دانه های شن بزرگ استفاده کرد و یا فقط شن های ریز را به کار گرفت. بستگی به نوع فضا و محیطی که قرار است موزاییک در آن اجرا شود می توان این تغییرات را انجام داد. البته که تغییر در ظاهر موزاییک باعث نوسان در قیمت موزاییک حیاط گرانیتی خواهد شد.

این موزاییک در سه مرحله ویبره و 500 تن فشار پرس ساخته می شود. استحکام خمشی بسیار بالایی دارد. همچنین در برابر یخ زدگی، انجماد و ضربه فوق العاده مقاوم است. موزاییک گرانیتی در ابعاد 40*40 و 30*30 تولید میشود. قیمت موزاییک حیاط گرانیتی با توجه به ویژگی های آن بسیار مناسب است. 

موزاییک حیاط شیاردار

نوعی از موزاییک است که در سطح آن شیارهایی ایجاد شده اند. شیارهای سطح موزاییک چندین مزیت دارد. اول اینکه زیبایی و جلوه خاصی به کف پوش حیاط و پروژه شما می‌بخشد. دومین مزیت که بسیار هم مهم است باعث ایجاد اصطحکاک می‌شود. این اصطحلاک باعث جلوگیری از سر خوردگی افراد در هنگام تردد و رفت آمد در فصل سرما و هنگام یخبندان می‌شود. این موزاییک در کفپوش پیاده رو های سطح شهر نیز بسیار کاربردی است. زیرا شیارهای سطح آن برای راهنمایی کردن افراد روشن دل بسیار کمک کننده است.

میتوان در هنگام اجرا پروژه از این موزاییک ها به گونه ای استفاده شود که مسیر مستقیم در پیاده رو را برای این افراد مشخص کند. کاربرد این موزاییک در کفپوش های حیاط مسکونی، کارگاه ها، کارخانه ها، پیاده رو و … است. قیمت موزاییک حیاط شیاردار با توجه به کاربرد گسترده آن مناسب برای انجام پروژه های بزرگ است. 

قیمت موزاییک حیاط | موزائیک حیاط
قیمت موزاییک حیاط | موزائیک حیاط

موزائیک حیاط شسته

نام دیگر این محصول واش بتن است. موزاییک شسته فوق العاده مقاوم در برابر ضربه، سرما، گرما و شرایط جوی است. به همین دلیل بیشتر مواقع در کفپوش پیاده رو های سطح شهر استفاده می شود. متداول ترین ابعادی که از موزاییک واش بتن تولید می‌شود 30*60 می‌باشد. اما در نهایت ابعاد 30*30، 40*40، 50*50 نیز برای مصارف مختلف ایجاد شده اند. ضخامت این محصول بین 4 تا 5/4 سانتی متر تولید می شود. این ضخامت با توجه به لایه برجسته دست خوش تغییر خواهد شد. موزاییک شسته را می توان طبق رنگ و طرح پیشنهادی مشتری نیز تولید کرد. با توجه به نوع سفارش شما که شامل رنگ، ابعاد، متراژ و ضخامت است؛ قیمت نهایی هر مترمربع محاسبه و اعلام خواهد شد. قیمت موزاییک حیاط شسته مناسب و اقتصادی است. 

موزاییک حیاط پلیمری

موزاییک پلیمری از ماسه، سیمان، روان کننده پلیمری، رنگدانه ها (قرمز- سفید – مشکی – قهوه‌ای – آبی – زرد – سبز) تشکیل شده است. وجود رنگدانه در ترکیب موزاییک پلیمری به تولید کننده این امکان را می دهد که این موزاییک را در رنگ ها متنوع تولید کند. وجود مواد پلیمری در این ترکیب و واکنش هایی که در حین ساخت با سیمان و ماسه صورت می‌گیرد، باعث استحکام فوق العاده در این نوع موزاییک شده است. دیگر مزیت آن مقاومت بسیار بالا در برابر سرما و انجماد است.

با توجه به این که موزاییک پلیمری در طرح و رنگ‌های بسیار متنوع عرضه می‌شود، شما در زمان خرید باید دقت کافی را در هماهنگی فضا با نوع موزاییک (طرح – رنگ – ابعاد) داشته باشید. هر کدام از مشخصه در تعیین قیمت نهایی نیز مؤثر هستند. قیمت موزاییک حیاط پلیمری با توجه به این که یک موزاییک بسیار مقاوم و مستحکم است بسیار مناسب و مرقون به صرفه است.

چیدمان موزاییک حیاط

برای چیدن موزاییک حیاط شما می‌توانید از روش‌های مختلف استفاده کنید . البته با توجه به طرح موزاییک می‌توان چیدمان‌های خلاقانه‌ای انجام داد . نکته‌ای که وجود دارد این است که هرچقدر سایز موزاییک کوچک‌تر باشد طرح‌های بیشتری می‌توان خلق کرد . موزاییک‌های مستطیلی را نیز می‌توان به شکل بافت پازلی کنار هم چید .

موزاییک‌هایی که رنگی هستند و طرح خاصی دارند را باید طبق نقشه بچینیم. برخی از موزاییک‌ها در کنار هم کامل‌کننده طرحی خاص می‌باشند و در اجرای این موزاییک‌ها باید دقت داشته باشید تا دقیقا قطعات مرتبط به هم در کنار یکدیگر قرار بگیرند.

شما علاوه بر دقت در خرید موزاییک برای کسی که اجرا آن را به عهده دارد نیز باید حساسیت زیادی به خرج بدهید. قطعاً اجرا غلط بر کیفیت و طول عمر محصول تأثیر سو خواهد داشت.

موزاییک حیاط
چیدمان مختلف موزاییک حیاط

روش تولید موزاییک حیاط

موزاییک‌ها به شکل کلی به دو روش، پرسی و ویبره‌ای تولید می‌شوند . در ادامه به برسی هر روش به‌صورت کلی می‌پردازیم:

روش پرسی :

در این روش موزاییک‌ها توسط فشار و پرس دستگاه تولید می‌شوند. روش پرسی جزو اولین روش‌های تولید موزاییک است. فشار واردشده برای تولید هر موزاییک متفاوت است و میزان این فشار برحسب سنگ‌ریزه‌ها و ضخامت موزاییک است. موزاییک‌های تولیدی به روش پرسی نیازمند ساب خوردن هستند.

روش ویبره‌ای :

در این روش همان‌طور که از نام آن پیداست موزاییک‌ها به روش ویبره‌ای و با لرزش فراوان تولید می‌شوند. با استفاده از ویبره مواد تشکیل‌دهنده یکنواخت شده و موزاییک دیگر نیازی به ساب خوردن ندارد. نوار لغزان در تولید موزاییک به روش ویبره‌ای نقش لرزاننده را دارد. موزاییک‌ها پس از شکل‌گیری باید تقریباً 5 الی 6 ساعت را بدون حرکت بمانند تا کاملاً خشک‌شده و سپس از قالب‌ها جداسازی شوند.

بهترین موزاییک حیاط

حیاط بخشی از ساختمان است که بیشترین رفت و آمد ماشین آلات و ساکنین ساختمان در آن اتفاق می آفتد. اولین نمایش از زیبایی خانه پس از ورود نیز به زیبایی کفپوش و چیدمان و طراحی حیاط بستگی دارد. علاوه بر زیبایی، مشخصات فنی بر مرغوب بودن موزاییک حیاط بی تاثیر نخواهد بود. مشخصات فنی در برگیرنده ویژگی های زیادی مثل : ابعاد و اندازه، مقاومت سایشی، مقاومت خمش، تحمل وزن، نوع رنگ، جذب آب و … می باشد.

نگهداری از موزاییک حیاط خیلی ساده است و به راحتی با کمی آب و شست و شو معمولی تمیز می‌شود. فقط باید هنگام خرید توجه کنید طرح انتخابی شما دارای شیارهای خیلی ریز و پرکار نباشد. زیرا وجود این طرح ها تمیز شدن موزاییک را سخت می‌کند. بهترین موزاییک حیاط موزاییکی است که توانایی تحمل وزن بالایی داشته باشد.

موزاییک اصفهان ار مرغوب ترین موزاییک های اصفهان است. اصفهان یکی از قطب های تولید موزاییک است و بدون شک برای مصرف کنندگان کلی و جزئی کیفیت موزاییک اصفهان ثابت شده است. موزاییک تنها به بخش کوچکی از کفپوش حیاط  ختم نمی‌شود. ار موزاییک ها می‌توان در مناطق مختلف ساختمان با توجه به نوع کاربری استفاده نمود. یکی از پیشنهاد ها برای خرید موزاییک مرغوب موزاییک اصفهان است.

طراحی موزائیک حیاط
طراحی موزائیک حیاط

قیمت موزائیک حیاطی ساده

همه ما در طول زندگی خود موزاییک های ساده حیاطی را زیاد دیده و از روز آنها عبور کرده‌ایم . معمولا ابعاد قالب این موزاییک ها 40*40 است اما در قالب های دیگر مثل 30*60 ، 60*60 نیز تولید می‌شود. معمولا به دو رنگ زمینه مشکی با نقطه های سفید و زمینه رنگ سفید با نقطه های مشکی تولید میشود.

موزاییک های ساده حیاطی کف پوش هایی هستند که متراکم شده و با روش پرسی و یا ویبره به شکل موزاییک هایی مربع با مستطیل ساخته می‌شود. ساختار کلی موزاییک حیاطی به شکل دولایه رویی و زیرین است. که لایه رویی نقش زیبایی سازی و نقش و نگار موزاییک را ایفا می‌کند. لایه زیرین که ضخامت بیشتری دارد وظیفه تحمل وزن و استحکام موزاییک را برعهده دارد.

قیمت موزاییک طرح دار

موزاییک طرح دار مختص به یک جنس موزاییک نیست. تمام انواع موزاییک می‌توانند طرح دار و با شکل‌های متفاوت تولید شوند. اشکالی که به شکل پازل یکدیگر را تکمیل کرده و یا حتی به شکلی که فقط خود به‌تنهایی یک طرح کامل باشد؛ بنابراین قیمت موزاییک طرح دار نه تنها بر اساس شکل ظاهری بلکه با توجه به نوع جنس موزاییک طیف وسیعی را در بر خواهد گرفت.

امروزه با ورود قالب‌های سیلیکونی، تولیدکنندگان قادر هستند طرح‌های بسیار خاص و زیبایی را تولید کنند. کاربرد موزاییک طرح دار به دلیل زیبایی بخشی به محیط بسیار گسترده است و در اکثر مناطق مورداستفاده قرار می‌گیرد.

بیشترین تولید موزاییک طرح دار از جنس موزاییک پلیمری و واش بتن می‌باشد. قیمت حدودی موزاییک طرح دار بین 65.000 تومان تا 85.000 تومان است. تمامی ویژگی‌های موزاییک پلیمری و واش بتن در موزاییک طرح دار نیز تکرار شده و علاوه بر این ویژگی مثبت زیبایی نیز به آن افزوده‌شده است.

موزاییک بتنی طرح دار
موزاییک بتنی طرح دار

موزاییک حیاط طرح سنگ

با توجه به محبوبیت سنگ طبیعی بین عموم مردم و معماران ساختمان‌ساز، تولیدکنندگان موزاییک با تغییرات معدودی در شکل ظاهری موزاییک توانستند موزاییک‌های طرح سنگ را تولید و وارد بازار کنند. ویژگی مهم این موزاییک‌ها این است که کاملاً شبیه به سنگ طبیعی تولیدشده اما درواقع موزاییک و از جنس بتن است.

برخی از موزاییک‌های طرح سنگ چنان شباهت نزدیکی به سنگ طبیعی دارند که بعد از اجرا کمتر کسی متوجه تفاوت آن می‌شود. با این تولید خلاقانه، می‌توانید دو ویژگی طبیعی بودن و ماندگاری را در کنارهم با یک محصول داشته باشید. از موزاییک طرح سنگ حتی به‌عنوان کف‌پوش داخلی نیز استفاده می‌شود.

همواره از قدیم تا امروز استفاده از سنگ طبیعی برای کفپوش یکی از انتخاب های برتر بوده. تولید کنندگان موزاییک حیاط از این محبوبیت استفاده کرده و شروع به تولید موزاییک هایی به شکل سنگ کردند. در بین تولیدات موزاییک طرح سنگ، موزاییک طرح سنگ تراورتن از پر فروش ترین ها است. استفاده از موزاییک های طرح سنگ علاوه بر شباهت زیاد به سنگ طبیعی با توجه به مزیت های بیشتر، قیمت مناسب تری نسبت به سنگ طبیعی دارد.

ایده ترکیب موزاییک با طرح سنگ طبیعی باعث بروز تحولی در صنعت موزاییک سازی شد. با این ترکیب شما کفپوشی خواهید داشت به زیبایی سنگ اما با مقاومت و استحکام موزاییک. دستیابی به مزیت های دو محصول فقط با استفاده از موزاییک طرح سنگ امکان پذیر است.

موزاییک طرح سنگ
موزاییک طرح سنگ

اجرت نصب موزائیک حیاط

هزینه نصب موزاییک حیاطی با توجه به نوع موزاییک و همچنین نوع چیدمان متفاوت است. تعرفه معین‌شده برای نصب موزاییک به شکل ساده هر مترمربع 65.000 تومان و برای نصب موزاییک به شکل لوزی هر مترمربع 75.000 تومان است. البته این مبالغ متغیر خواهد بود و تقریبی می‌باشد.

ابعاد هر موزاییک نیز در قیمت اجرا مؤثر است. ابعاد بزرگتر سریع‌تر اجرا می‌شوند، اما جا به‌جایی این تایل ها سخت‌تر است. اجرت نصب موزاییک با ابعاد متوسط و معمولی بین 70.000 تومان تا 90.000 تومان می‌باشد. هزینه مصالح زیرسازی نیز جداگانه محاسبه می‌شود.

امروز 15 خرداد 1401 و قیمت هر تن ماسه شسته 950.000 تومان می‌باشد. هزینه سیمان با توجه به نوع و کیفیت برای هر پاکت تقریباً بین 150.000 تومان تا 200.000 تومان می‌باشد. با توجه به مقداری مصالحی که برای هر مترمربع مصرف می‌شود. هزینه زیرسازی نصب موزاییک حیاط تقریباً بین 20.000 الی40.000 هزار تومان خواهد بود.

اجرای موزاییک پلیمری
اجرای موزاییک پلیمری

 

زیرسازی و اجرا موزاییک
زیرسازی و اجرای موزاییک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *